Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí sporty

Příspěvky

Weight pulling – tahání těžkých břemen.

14. 11. 2006

Pes táhne na určitou vzdálenost (10 metrů) speciální vozík nebo sáně s daným nákladem. Na soutěži pak záleží na tom, který pes utáhne nejvíce kilogramů v daném časovém limitu. Dnes už je to u nás rozšířený sport na vysoké úrovni.
 

Dog-packing – nošení zátěže

14. 11. 2006

Pes nese na zádech speciální malé batohy. Je to spíše užitečný doplněk k jiným sportům, vycházkám do přírody nebo i k běžným denním nákupům. I na nošení břemene musí být pes trénovaný
 

Musical Canine Freestyle – tanec se psem

14. 11. 2006

Psovod se svým psem předvádí po určenou dobu (zpravidla jen několik minut) sestavu cviků, v rytmu doprovodné hudby.
 

Frisbee disk - létající disk

14. 11. 2006

Psovod různými způsoby nahazuje svému psovi létající talíř. Zábavná a efektní hra, která psa trénuje v obratnosti a pohotovosti.
 

Flyball - létající íč

14. 11. 2006

Pes je vyslán psovodem přes čtyři stejné překážky až k „vrhacímu boxu“. Tam pes tlapkou zmáčkne prkénko a tím si odpálí míček, který musí chytit a co nejrychleji přes překážky přinést psovodovi.
 

Agility- šikovnost

14. 11. 2006

Tu pes předvádí na překážkách, které připomínají koňský parkur, jsou ale menší a velmi různorodé (např. houpačka, tunel). Psa navádí na jednotlivé překážky jeho psovod. Tento sport není tak jednoduchý jak vypadá, a vyžaduje od psa absolutní ovladatelnost a také talent.